سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

دلایلی دارم که به نفع شیعیان و دولت ایران است که با داعش بعنوان یک دولت متخاصم رفتار کند. دولتشان را به رسمیت بنشناسد.

دو مانع وجود دارد:

1- ایران قاعده بی قاعده ای بنام به رسمیت نشناختن دارد. ما اسراییل را همچون بسیاری از کشورهای اسلامی دیگر به رسمیت نمی شناسیم

2- ایران با دشمنانش به صورت دولت رسمی برخورد نمی کند. ما با آمریکا دشمنیم ولی جوری رفتار می کنیم که انگار آمریکا را هم به رسمیت نمی شناسیم!!


وقت آن است که قواعد مرسوم بازی دیپلماتیک را به رسمیت بشناسیم.


داعش دیر یا زود نابود خواهد شد. مهم این است که به دست ما نابود نشود. همانطور که آمریکایی ها در تلاشند که این جرثومه گمراهی را آنها نابود نکنند.

به رسمیت شناختن دولت ضعیف داعش خطری برای ما ندارد اگر همسایه ها و دولتهای متخاصم از این جرثومه بعنوان ابزار توسعه نفوذ استفاده نکنند. ما میتوانیم سیاست کنترل داعش را به جد دنبال کنیم اگر ترکیه را با خود داشتیم. اما حیف! روسیه آمد که ترکیه و ایران با هم نباشند.


اما دلایل:

گسست بین شیعه و سنی هر روز عمیق تر می شود و نباید به این گسست کمک کرد. نباید این بازی دو سر باخت را ادامه داد.

از نظر برخی سنی ها  همیشه این شیعیان بودند که موجبات شکست دولتهای اسلامی سنی در برابر اروپاییان  و غیر مسلمانان را موجب شدند

از نگاه آنان به شیعی بودن خودت نگاه کن

1- این شیعیان بودند که مغولان را بلای جان عباسیان و شخص خلیفه کردند

2- این دولت صفویه شیعی بود که موجب شکست محاصره وین پایتخت تنها قدرت اروپا شد

3- این کمال مصطفی آتاتورک علوی بود که امپراطوری عثمانی را کفن کرد

4- این مجاهدان شیعی یا علویان اسد  نباشند که رقه را متصرف و پرچم داعش را پایین می آورند

از من گفتن!


اما پاسخ من به ادعاهای بالا

1- مغولان وقتی وارد جهان اسلام شدند اول دولت قراختاییان مسلمان و بعد دولت خوارزمشاهیان مسلمان را برانداختند. در دولت قراختاییان مسلمانان از ظلم حاکم اسلامی به مغولان پناه بردند! مطمئن باشید بیش از شیعیان اهل سنت در دربار مغولان ارج و قرب داشتند. تاریخ مغول انتشارات دانشگاه بهشتی را بخوانید و مغولان را بهتر بشناسید. آنها در جنگ وحشی وار بودند ولی تمدنی داشتند که میتوانست چنان سیطره ای را بیافریند. اینقدر ساده نگاه نکنید. 

2- دولت صفویه و عثمانی سالهای بسیاری در صلح بودند. عثمانی چندین بار پایتخت صفویه در تبریز و قزوین را تهدید و تصرف کرد. همزمانی محاصره وین و جنگ صفویه یک توهم است. در ضمن، هر دولتی حق دارد با دشمن دشمنش متحد شود. تاسف آور است که دشمن بودند و تاسف آورتر نیست که ما با پرتغالی ها و اسپانیایی ها متحد شدیم ... مگر عثمانی ازبکها را به دشمنی ما فرانخواند؟ آیا غیر مسلمانی بود که عثمانی کمک نخواست؟ در هند هم که مسلمانان تاتار حکومت داشتند. پس انصاف داشته باشید.


3-  جنبش افسران جوان ترک در شکستهای عثمانی یک واکنش جمعی  و مدرنیته بود. لازم نیست در هر جنبش و خواسته ای همه بار را بر دوش ماسونها، متجددین جواسیس و عده ای دروزی و علوی بیاندازید. ما هم از این تجربه ها بسیار داریم. جهان اسلام متاسفانه هر روز از هم دور تر می شود جهان اسلام در دوران زوالی به سر برد و همه ما و همه دلسوزان ما در تلاش برای تبیین این فاجعه اند بهتر است همدیگر را متهم نکنیم. بهتر است سعی کنیم با هم کار کنیم

4- داعش بلایی برای اهل سنت هم هست لطفا منتظر نمانید که پرچمش برافتد و برایش دل بسوزانید. اگر خوب است نگهش دارید و اگر بد است کمک کنید باهم جمعش کنیم.

من بعد از سقوط موصل نوشتم و منتشر شد که هیچ خون شیعی نباید برای بازپس گیری موصل برای دولت عراق ریخته شود. البته ارتش عراق هم سنی دارد و هم شیعی. ولی نباید حشد شعبی یا هر گروه دیگری برای مساله ای سنی ورود کند. الان هم معترض جنگ در حلبم. ورود روسیه به سوریه اصلا به نفع ایران نیست و یک انفعال برای دلسوزان ایران است وبس.

اما داعش را باید مهار کرد. داعش را شما همکار ما باشید.

یا حق.


سعید تمر

داعش

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی