سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

برای حرفه ای رفتار کردن یک سازمان، حرفه ای بودن نیروهای میدانی کافی نیست!

از منظر تضمین کیفیت، نهادگرایی و موانع نظام اداری  می توان  به اتفاقاتی کوچک که منجر به فاجعه ای بنام ساختمان پلاسکو می شود نگاهی دوباره کرد.
1- تضمین کیفیت
سالهای نه چندان دوری که در بخش تضمین کیفیت فعالیت داشتم فرصتی بود که از آموزشهایی بین المللی برخی نهادها بهره مند شوم و در کارگاه های آموزشی می گفتیم:«
تضمین کیفیت برای همه سازمان هایی که خدمات و هویتی حرفه ای دارند به تعبیری از نان شب واجب تر است».
آتش نشانی یک نهاد حرفه ای است، در چنین نهادی، هرچند نیروهای میدانی آموزش حرفه ای ببینند تضمینی نیست که دانسته های حرفه ای را به رفتاری حرفه ای تبدیل کنند.
شاید اگر پرسنل محترم و مدیریت میدانی آتش نشانی کمی قاطعیت در تامین نیازهای میدانی می داشتند، مسأله را جوری دیگر هدایت و پاسخ می دادند.
مثلا نگاه کنید، آیا در بحبوحه عملیات میدانی، یک آتش نشانی حرفه ای، اجازه می دهد که بازیگران غیرحرفه ای به محیط عملیات اثرگذاری داشته باشند؟
  الف-حضورنیروهایی که فراتر از سازمان آتش نشانی هستند، جز تحریف فضای عملیات برای مدیریت عملیات، عایدی نخواهد داشت و برعکس حضور شخصیتها، تصمیم گیری را از نیروهای حرفه ای تر سلب کرده است. بهتر است یادبگیریم که مدیر عملیات، در حیطه کاری خودش، تنها رییس موجود است. 
ب- حضور افرادی که باید به سرعت ساختمان را ترک می کردند. چه معنی دارد آتش نشانی حواسش به اموال و چک و غیره ای باشد که یک انسان در معرض خطر میخواهد بدنبال آن در میدان خطر حضور داشته  باشد. الحمدلله آتش نشانی از این نظر خوب عمل کرده است و آنچه از اخبار بر می آید افراد متفرقه به خوبی تخلیه شدند ولی چه ساعتی و چه زمانی، نمی دانیم. 

ج- نقل شده است که آتش نشانان پیش از فروریزی ساختمان به این نتیجه رسیده اند که آتش قابل مهار نیست. اما به خاطر اموال مردم و قضاوت مردم، مجبور به ادامه عملیات بوده اند! عملیاتی که معطوف به هدفی حرفه ای نیست.
د- عدم درخواست از نیروهای انتظامی برای تامین فضای بسته برای عملیات نیز نشان می دهد که مدیریت عملیات آتش نشانی به محدودیت های موجود واکنش غیرحرفه ای داده است. برای یک عملیات، هیچ چیز مهم تر از فضای عملیات نیست. چگونه ممکن است مدیریت عملیات به جای فضاسازی محدود شود که در محدوده خطر، نیروهایی خسته را اجازه استراحت دهد. عکس هایی وجود دارد که نیروها در درون ساختمان استراحت می کنند. استراحت حق و لازمه عملیات نیروهاست و آتش نشانان قهرمان، در محیطی نامناسب با لباسها و تجهیزات سنگین مجبور به فعالیت شدید بدنی هستند نیاز به ریکاوری دارند. اما چه کسی محیط را برای آنها محدود کرده است؟ قاطعیت در درخواست نیازها، امری کلیدی بوده است.
این امر نشان می دهد که برخلاف آموزشهای حرفه ای که داشته اند، مدیریت عملیات، عاجز از اتخاذ تصمیمی قاطعانه بوده است. یعنی رفتاری حرفه ای شکل نگرفته است.
2- نهادگرایی و نظام اداری
جای تعارف نیست که در نظام اداری ایران، تفکیک نامیمونی مصطلح است که کار کارشناسی را از کار مدیریتی جدا می انگارد. در صحیح یا غلط بودن این تفکیک، حرفی نیست. اما اگر در یک سازمان حرفه ای، چنین تفکیکی پدیدار شود قطعا منجر به فاجعه خواهد شد.
در کارگاه های تضمین کیفیت گفته می شد آیا ممکن است یک تیم فوتبال حرفه ای، حاضر باشد بدون کفش مناسب در مسابقات جام جهانی فوتبال شرکت کند؟ 
پاسخ این سوال در خود سوال نهفته است. اگر تیم حرفه ای است، هرگز بدون تامین نیازهای حرفه ای، حاضر به قبول مسوولیت حضور در مسابقات حرفه ای را نخواهد بود. همه تمرکزها به سرمربی تیم است. او نه بازیکنان حرفه ای اش را می تواند مجبور به بازی کند و اگر خود حرفه ای باشد هرگز تسلیم محیط نمی شود.

این سوال را دوباره از سازمان آتش نشانی کشور بپرسیم. آیا حاضر است بر سر خواسته های حرفه ای خود کوتاه بیاید؟ خواسته هایی که الزاما همیشه تجهیزات نیست. مثلا مدیریت عملیات اجازه ورود و دخالت شخصیتهای غیرحرفه ای را بگیرد
مثلا مدیریت عملیات خواستار برخورد قاطع انتظامی با متجاوزین به محیط عملیات شود
مثلا مدیریت عملیات، با عقب نشینی از عملیات، مسوولیت پاسخگویی به اعتراضات غیرحرفه ای عمومی را بپذیرد و جان نیروهایش را حفظ کند؟

اگر در سازمانی با نیروهای حرفه ای، رفتاری غیرحرفه ای مشاهده کردید، نیک می دانید که کجا پیگیر مشکل شوید.
پدیده تفکیک مدیریت و کارشناسی را دوباره مرور کنید. آتش نشانی، جایی برای افراد غیرحرفه ای نباید داشته باشد.

نظام اداری کشور نیز اگر یک نظام اداره عمومی حرفه ای است، باید تحول را جدی بگیرد.
برای قهرمانان شهید سازمان آتش نشانی کشور، درود می فرستیم و از خداوند متعال برایشان علو درجات را آرزومندیم، امیدواریم همکارانشان و سازمانهای همکارشان، رفتاری که شایسته حرفه شان است را متبلور کنند و خط مشی گذاران ارشد نیز، ظرفیت سازی کنند که فرصتی برای پرداختن به مشکلات و معضلاتی که الان لاینحل هستند فراهم شود. امروز همه ما در حرفه خود  همچون آتش نشانان حرفه ای مان، در صف اول مواجهه با مشکلات کشوریم، سربلندی را از راهی که شهیدانمان رفتند پی بگیریم.
سعید تمر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی