سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی[شناسی] منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی[شناسی] منظم

سعید تمر

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
پیوندها

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۹ ثبت شده است

کرونانت Coronanet.ir:

پروتکل های خاص مقابله با کویید 19

 چرا افراد با وجود رعایت پرتکل عمومی، باز هم می‌توانند در معرض خطر باشند؟

منبع: کرونانت Coronanet.ir

پروتکل عمومی مقابله با کویید 19 با ملاحظات عمومی همه‌گیری تدوین می‌شود که هم آسان باشد و هم تا حدی موثر! این پروتکل یعنی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در فضای عمومی و برای محیط‌های آلوده، اصلا کافی نیستند! در محیط مشکوک به آلودگی، باید پرتکل خاص آن محیط را همگان رعایت کنند!

اما چرا پروتکل خاص، تعریف نمی‌شود؟ همان‌طور که از کلمه خاص برمی آید، محیط‌ها و شرایط خاص نامحدودی می‌توان تعریف کرد لذا، هر اداره، ساختمان یا مجموعه، باید خود، به تدوین تمهیدات خاص‌تر برای کاهش صدمات کویید 19  اقدام کند! برخی مجموعه‌ها، ترجیح کمتری برای آسیب صفر دارند لذا، حاضر نیستند هزینه‌های مادی و معنوی متقبل شوند و برخی دیگر، می‌توانند.

چند تمهید خاص‌تر برای محیط اداره و شرکت به این شرح هستند. توجه بفرمایید به محض مشاهده علائم مشکوک در محیط پیرامون، انتقال از پروتکل عمومی به پروتکل خاص، باید به مثابه یک دستور قلمداد شود.

  1. کلیه همکاران موظف به تأمین بطری آب آشامیدنی یکبار مصرف برای خود در طول ساعات خدمت هستند و پرنسل خدمات اداره/شرکت، معاف از این خدمت هستند.
  2. چایی به صورت عمومی تأمین نمی‌شود ولی در صورت درخواست، به صورت فلکس آماده، تأمین خواهد شد.
  3. شستشوی ظروف و انتقال زباله‌ها، باید به حداقلی‌ترین شکل تأمین شود به نحوی که، مجموعه محیط، با کمترین ملاقات روزانه همراه شود. این خدمات فقط با اعلام درخواست به خدمات (شماره تماس خدمات اطلاع رسانی شده است) و در فرصت مناسب قابل ارائه خواهد بود.
  4. برای آن دسته از همکاران که تمایل دارند ریسک آن را بپذیرند از پذیرایی حداقلی (چایی) که در بخشی از اداره تمهید می‌شود استفاده کنند.
  5. اتاق‌های پرسنل غیر صف، این اختیار را دارند که تردد و ملاقات را ممنوع کرده و راه‌های جایگزین برای ارائه خدمت را خود تدبیر و اطلاع رسانی کنند.
  6. مراجعه به پرسنل صف (آنانکه به صورت عام، مراجعه کننده دارند)، باید پیشتر از طریق تلفن درخواست ملاقات شود و در صورت ارائه خدمت غیرحضوری، مراجعه به این کارکنان ممنوع است.
  7. حضور پرسنل مشکوک به کرونا، ممنوع است. مدیریت اداره/شرکت باید این اطمینان را بدهد که افراد در صورت ابتلا، انگیزه کافی و لازم برای اعلام بیماری را داشته باشند و هیچ منفعتی از آنان سلب نخواهد شد. مدیریت می‌تواند برای جلوگیری از سواستفاده، درخواست مدارک مثبته بیماری را داشته باشد.
  8.  حضور عمدی افراد مبتلا به بیماری یا مشکوک به بیماری، پیگرد قانونی دارد.
  9. دستورالعمل‌های پرتکل عمومی، همچنان لازم الاجرا هستند.
  10. استفاده از ماسک، در اتاق‌ها بسته به توافق ذی‌نفعان اتاق دارد. امکان جابه‌جایی افراد به صورت توافقی، برای همگن شدن اتاق‌ها از نظر مراعات پرتکل خاص، توصیه می‌شود.

 

سعید تمر